Porady do nauki języka niemieckiego

Pamiętasz, kiedy uczyłeś się jeździć na rowerze, czy jeździłeś idealnie od pierwszego razu, kiedy usiadłeś na siodełku? Cóż, w ten sam sposób, gdy uczysz się nowego języka, będziesz musiał popełniać błędy i z tego powodu nie powinieneś się wstydzić, a tym bardziej poddawać.

Musisz mieć powód, aby się uczyć

Zanim rozpoczniesz przygodę z zastanawianiem się nad tym, jakie materiały powinieneś kupić, aby rozpocząć naukę i jaką metodę zamierzasz zastosować, lepiej jest zrobić krok wstecz, aż znajdziesz i zrozumiesz powód, dla którego chcesz mówić po niemiecku.

Znaczenia niemieckich słów, których się nie da przetłumaczyć

Staraj się dobrze bawić podczas nauki

Należy zawsze pamiętać, że język jest przede wszystkim komunikacją ustną, ponieważ alfabet pisany każdego języka, w tym przypadku niemieckiego jest tylko zbiorem symboli służących do reprezentacji dźwięków języka i nie należy oczekiwać, że będzie się w stanie, przynajmniej na wystarczająco długo, uchwycić wszystkie niuanse brzmienia i intonacji. Z tego powodu należy od samego początku starać się wyrobić sobie „dobre ucho” do języka niemieckiego. Łatwym i przyjemnym sposobem na to jest słuchanie niemieckiej muzyki i oglądanie niemieckich filmów.

Przezwyciężanie problemów od samego początku

Podczas nauki języka obcego często zdarza się, że umiejętności słuchania rozwijają się szybciej niż umiejętności mówienia, co pozostawia uczącego się w niefortunnej sytuacji, w której jest w stanie zrozumieć, ale nie jest w stanie odpowiedzieć. Dobrym sposobem na pokonanie tego problemu jest jak najczęstsze rozmawianie z samym sobą. Ponieważ w pobliżu nie ma nikogo innego, nie będziesz czuł się przytłoczony zahamowaniami, które tak często dotykają początkujących uczących się języka.

One thought on “Porady do nauki języka niemieckiego

Dodaj komentarz