Niemieckie miejscowości turystyczne – Kolonia i jej atrakcje

Jest jednym z najciekawszych miast nad Renem, a jej atrakcje turystyczne mogą wprawić w zachwyt każdego. Kolonia to wyjątkowa metropolia, do której w czasie wycieczki po tej części Europy z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego? Bo Kolonia to nie tylko miasto zachwycające swą zabudową oraz ciekawą historią. To ośrodek, którego potencjał już dawno dostrzegły biura podróży. W efekcie wycieczki do Kolonii są dostępne dla każdego. Czy warto z nich skorzystać?

Atrakcje turystyczne Kolonii

Turyści, którym marzą się niezwykłe atrakcje turystyczne, z pewnością docenią urok tego miasta. Kolonia jest przecież nie tylko ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale i miastem znanym z pięknej architektury i kultury. Wydaje się, że równie piękną i zabytkową architekturą w Polsce może pochwalić się chociażby Wrocław – warto sprawdzić atrakcje Wrocławia na stronie wroclawinfo.pl. Nie bez powodu stała się Kolonia najważniejszym ośrodkiem miejskim w zachodniej części Niemiec. To tu już w XII wieku powstało stare miasto otoczone potężnymi fortyfikacjami, które do dziś przyciąga turystów z całej Europy. Hamburska starówka z pewnością może zadziwić.

Katedra w Kolonii

W czasie spaceru historycznymi ulicami tego niemieckiego miasta z pewnością warto zwrócić uwagę na tak ważny zabytek, jakim jest tutejsza katedra. Wznoszona już od IX stulecia, stała się największym kościołem na terenie całych Niemiec. Nic dziwnego, że jej zwiedzenie znajduje się w programie każdej wycieczki po mieście. Sama katedra jest bez wątpienia najcenniejszym, lecz nie jedynym zabytkiem godnym uwagi. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić Kolonię, powinni też odwiedzić kościół św. Gerona oraz świątynię Panny Marii na Kapitolu. To wspaniałe zabytki sakralne, które są jednocześnie cennymi pamiątkami historycznymi.

Kolonia może się też pochwalić pięknymi przykładami świeckiej architektury. Wznoszony od XIV do XVI wieku ratusz czy gotyckie kamienice widoczne jeszcze na terenie starówki z pewnością zasługują na uwagę. Kolonia może też oczarować swymi muzeami, wśród których wyjątkowo atrakcyjną placówką jest Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. W tym mieście, znanym z prężnie rozwijającego się przemysłu, nie brak też pięknych terenów zielonych. Park Miejski oraz ogród botaniczny z pewnością mogą stać się ciekawymi miejscami spacerów dla wszystkich miłośników natury.