Niemiecki jest językiem, który ma reputację trudnego do nauki wśród Polaków, a także dla tych, którzy posługują się językami wywodzącymi się z łaciny, ale mimo to jest wiele powodów, aby się go uczyć. Ponadto, jeśli mówisz po angielsku, może ci być łatwiej, ponieważ wiele słownictwa jest podobnych do języka anglosaskiego.
Jakie możliwości da Ci zdanie egzaminu B2 z języka niemieckiego?
Czy trudno jest mówić po niemiecku?
Wiemy, że świat jest pełen stereotypów i logicznie rzecz biorąc, nie wszystkie są prawdziwe, więc możemy zadać sobie pytanie, czy niemiecki jest naprawdę tak trudny, jak się o nim mówi? Naturalnie, nauka języka będzie wolniejsza niż nauka języka, który jest spokrewniony z twoim, ale stopniowo będziesz się w nim orientował i opanujesz go, jeśli tylko się do tego przyłożysz.
Omówimy niektóre z cech charakterystycznych języka niemieckiego, abyś szybko zdał sobie sprawę z tego, co Cię czeka, jeśli zdecydujesz się na naukę tego germańskiego języka o ogromnej użyteczności i dlatego tak często używanego na świecie. Może się wydawać, że kiedy zapoznajemy się z słownictwem, jest ono zbyt skomplikowane. Jest to prawdą, ponieważ większość niemieckich słów jest pochodzenia germańskiego i dlatego nie będą one przypominać polskiego.
Uważam za mit, że mówienie po niemiecku jest takie trudne. Trzeba tylko osłuchiwać się i na co dzień rozmawiać w tym języku.